Nezaradené

Ako zistiť veľkosť prsteňa?

Je to jednoduché.

Prstene sú milé a všestranné šperky, ktoré obľubujú hlavne ženy. Pristanú každej, dajú sa vrstviť aj zakomponovať do každého štýlu. U nás v Tanya – handmade to vieme, a preto sme si pre vás pripravili kolekciu prsteňov na mieru, kde si môžete nechať vyrobiť prsteň s vlastným menom či slovom (napríklad Láska, Šťastie, Priateľstvo a podobne). Prsteňov môžete mať aj niekoľko, alebo ich jednoducho darovať milovanej osobe – mame, kamarátke, sestre či babke. Môžete si nechať vyrobiť aj celú sadu v rôznych veľkostiach. Apropo veľkosti…Ako vybrať prsteň tak, aby sadol na každý prst ako uliaty?

Veľkosť prsteňa zistíte takto, ide to niekoľkými spôsobmi:

 

  1.     Použitie povrázka alebo stužky – povrázok prevlečte cez prst (napríklad prstenník) tak, aby sa nešmýkal dole ale ani nebol príliš tesný. Berte do úvahy aj veľkosť kĺbov, a presvedčte sa, že povrázok sa dá z prsta stiahnuť ako prsteň. Fixkou si vyznačte konce povrázka a potom ich priložte k pravítku, pričom merajte presne, na milimetre. S touto veľkosťou vieme my šperkári pracovať tak, aby prsteň sadol na prst bez kompromisov.

 

  1.     Pozor! Pri meraní zohľadnite nielen prst, ale aj ruku na ktorej budete prsteň nosiť. Dominantná ruka (tú ktorú používame, u pravákov je to teda pravačka) má tendenciu mať aj širšie prsty.

 

  1.     Zohľadnite aj typ prsteňa. Prstene so širokou obrúčkou majú tendenciu byť tesnejšie (preto potrebujete o niečo väčší) a naopak, prstene s tenkou obrúčkou bývajú voľnejšie. Rozdiel medzi nimi býva cca 2 – 3 mm.

 

  1.     Rozdiel je aj v tom, kedy si veľkosť prsta meriate. Napríklad ráno môžeme mať prsty jemne opuchnuté, a tak isto aj po dlhom sedení, či v horúcom prostredí. Naopak, v zime sa stenčujú.

 

  1.     Čo ak chcete prsteň niekomu darovať tak, aby o tom nevedel no zároveň chcete zistiť jeho správnu veľkosť? Požičajte si jeho starší prsteň tak, že ho odmeriate ( z vnútornej strany) pomocou stužky a ďalej podľa pravítka. Prípadne môžete nájsť na internete merací prúžok (niečo ako pravítko), vytlačiť ho, vystrihnúť a nenápadne milovanej osobe zmerať prst (napríklad v spánku).

 

Alebo sa jej na veľkosť jednoucho opýtajte, veď správne vybratý prsteň nepokazí žiadne prekvapenie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *