Darčeková poradňa

Darček k výročiu svadby

Darček k výročiu svadby

Vždy keď sa blíži nejaká oslava veľmi sa teším že sa stretnem so svojimi najbližšími ale keď príde reč na výber darčeka je to aj pre mňa poriadna dráma a utópia. Preto som sa rozhodla pozbierať svoje viac ako 15 ročné skúsenosti s výrobou na mieru a založiť darčekovú poradňu. Miesto kde nájdeš návody ako postupovať pri identifikácií vhodného darčeka a zároveň tu nájdeš množstvo inšpirácie.

V tomto článku sa dočítaš:

  • Ako vybrať darček na výnimočnú udalosť
  • Ako zistiť či sa bude darček páčiť
  • Darček podľa typu osobnosti

Podľa Gary Chapman ktorý sa venuje medziľudským vzťahom viac ako 30 rokov a je autorom niekoľkých svetových knižných bestsellerov, existuje z pohľadu vzťahov, 5 typov osobnosti. Každý z nás je jedinečný originál, absolútne originálna individualita ktorá má svoj vlastný vkus a štýl. Vieme však identifikovať 5 skupín osobnosti ktoré preferujú rôzne typy darčekov.

1. Slová nad dary

Prvú skupinu tvoria muži a ženy ktorí vnímajú darček skôr ako uistenie že majú po svojom boku niekoho komu na nich záleží. Nie je pre nich vôbec dôležitá nominálna hodnota daru, jeho originalita, typ, či exkluzivita. Oveľa viac im záleží na spôsobe darovania a slovách ktoré pri darovaní zvolíte. Preto by ste si mali dať obzvlášť záležať na originalite darčeka a nezabudnúť na pekný vinš a láskyplné slová ktoré vašu polovičku uistia že váš vzťah sa časom ešte viac prehĺbil.

Napríklad v máji 2020 som robila pre Daniela a Zuzku šperk ktorý Daniel nechal nakresliť ich dcérke.

Samozrejme keďže sme spoločne identifikovali aký typ osobnosti  Zuzka je, pribalili sme mu aj inšpiratívne prianie aby bol ich spoločný večer dokonalý.

2. Vnímavosť je kľúč

Druhú skupinu tvoria typy osobností pre ktorých sú v živote dôležité maličkosti a všímavosť. Pri výbere darčeka by ste mali byť pozorný a vnímavý zrejme vám tieto osobnosti sami napovedia najvhodnejší darček ktorý je kľúčom k ich srdcu. Zároveň ich tým najviac prekvapíte, pretože je pre nich veľmi dôležité aby ste chodili s otvorenými očami a ušami. Nezabudnite na kreativitu. Tento typ osobnosti neohúrite len tak nejakým tuctovým či drahým darčekom. Sú to jedinečné osobnosti ktoré si nepotrpia na luxuse ale záleží im na pridanej hodnote.

Skvelým príkladom je mladá Klárka ktorej som na Jar 2019 robila pre maminu k jubileu náramok. Mamina je eko aktivistka ktorá miluje prírodu, prírodné materiály a netradičné originálne veci. O pár mesiacov vydávala najstaršiu dcéru tak sme jej spoločne vymysleli takýto originálny darček ktorý si ona sama navrhla a nakreslila.

3. Milovníci darčekov

Milovníci darčekov
Pri tejto skupine si zrejme budete musieť priplatiť. Milujú darčeky a všetci to vedia. Preto ich dostávajú aj pri tých najmenších príležitostiach a veľmi radi sa odmeňujú aj sami. Preto ich je ťažké ohúriť keďže už takmer všetko majú. Stávkou na istotu je darček na mieru ktorý bude odrážať ich vkus, vášeň a nadšenie. Povrchnosť sa nepočíta a hlavne na ňu nezabúdajú. Preto si dajte pozor aby vás takáto výčitka sprevádzala po zvyšok roka.Na veľkosti záleží…

Tento darček pre Lenku bol skutočne jedinečný vo všetkých aspektoch. Okrem návrhov kresieb ktoré som dostala ako skice a musela som ich preniesť na niekoľko šperkov, som sa musela aj poriadne prejsť a “pohrabať v zemi”. Použité kamene som našla, vyťažila a obrúsila tak aby dokonale doplnili a vyzdvihli jedinečnú originalitu osobnosti pre ktorú boli vyrobené.

4. Opora a dôvera

Štvrtá skupina je pravým opakom tej predchádzajúcej. Pre tieto typy je pomoc a opora dôležitejšia ako nejaké darčeky. Rozhodne sa pri tejto skupine nesnažte “žehliť prúsery” darčekom. Nielenže nepochodíte, práve naopak ešte si poriadne podkúrite. Ak hľadáte darček pre tento typ osobnosti, klaďte dôraz na funkčnosť a praktickosť. Nejde ani o cenu ani o originalitu. Jedinečnosť a praktickosť je rozhodne správna cesta. Nemajú radi šperky ktoré sa im váľajú v škatuľke aj keď sú veľmi pekné. Oveľa viac ich potešia šperky ktoré dokážu nosiť denne a ak si ich jedinečnosť všimne aj ich okolie doslova sa rozplýva.

Hovorí sa že obuvník často chodí bosý a ja asi nebudem úplne výnimka . Mám rada minimalizmus a praktickosť. Teší ma ak ma môj darček môže sprevádzať a ak to moja dcérka Tanya vymyslí tak dokonale že si ho ešte nevedome vyrobím sama. Čo k tomu viac dodať.

5. Vášeň a nadšenie

Poslednú skupinu tvoria fyzické typy ktoré určite pri darovaní a nie len pri ňom nezabudnite poriadne objať a pohladiť. Fyzický dotyk je totiž pre nich veľmi dôležitý. Proto unikátny Jožkov nápad vytvoriť s ich vtedy 3 ročnou dcérkou Laurou šperk ktorý by napovedal mamke Jarke že “kráľ mal 3 dcéry” a nie len jednu určite neostal bez odozvy.

Ako teda zistiť či sa bude darček k výročiu svadby hodiť?

Je v podstate jedno o aký typ výročia ide. Každé výročie v každom veku je niečím špecifické a častokrát až časom naberá na dôležitosti a hodnote. Tak napríklad také prvé výročie svadby sa po roku spoločného spolunažívania nemusí zdať až také dôležité pretože to zväčša ubehne ako voda. Skôr nás prekvapí že už je to rok. No spomienka na prvé výročie po 20 alebo 30 rokoch je absolútne unikátna a jedinečná. Preto moja rada znie, určite nepodcente význam akéhokoľvek výročia.

Zamyslite sa nad tým aký je váš partner typ osobnosti a na čom mu v skutočnosti záleží. Ak to dokážete správne identifikovať potom sa vám podarí vašim darčekom dotknúť srdca vašej drahej polovičky a zbúrate všetky hranice. Drahý, veľký, pompézny či originálny darček nemusí znamenať zákonite úspech. Samozrejme ide o vašu polovičku ktorá vás určite nadovšetko miluje a nepošle vás pre iný darček. No určite ste už nie raz v živote zažili že váš darček zapadol prachom a nijak neohúril. Čo je veľká škoda pretože väčšinou nás to stojí veľa úsilia niečo vhodné vymyslieť a nájsť.

Ak vám to vymýšľanie veľmi nejde, tak nezúfajte. Rezervujte si 30 min. tel. konzultáciu počas ktorej spoločne identifikujeme aký šperk bude pre vás najvhodnejší či už ide o muža alebo ženu. Následne vám ho môžem na základe vami stanoveného rozpočtu vyrobiť na mieru aj s návrhom alebo priložíte ruku k dielu a šperk vyrobím podľa vášho nákresu/skice.

apríl 2023
Po
Ut
St
Št
Pi
27
28
29
30
31
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *