Darčeková poradňa

Vianočný darček: Rutina či utópia?

Vianočný darček: Rutina či utópia?

Takto ste sa na nákup darčekov zrejme nikdy nepozerali.

Kúpa akéhokoľvek darčeku je takmer vždy veľkou dilemou, obzvlášť ak sa jedná o Vianoce kedy je potrebné nakúpiť darčeky pre celú rodinu. Veľmi rýchlo nám dôjdu nápady a skončíme pri ponožkách alebo podobných síce praktických a užitočných darčekoch ktoré síce neublížia ale ani nijak neohúria.

V tomto článku sa dočítaš:

  • Nápaditý darček vs tuctový
  • Drahý darček vs hodnotný
  • Darček pre muža vs pre ženu

1. Nápaditý darček vs tuctový

Vo všeobecnosti platí že kreativite sa medze nekladú, no ľahšie sa to hovorí ako realizuje. Naším tipom a trendom tohtoročných Vianoc sú darčeky s pridanou hodnotou. Buďte originálny a nechajte vyrobiť darček na mieru ktorý nebude mať nikto iný. Môžete vymyslieť nejaký tvar, symbol či obľúbený prvok človeka ktorého chcete obdarovať. Druhou možnosťou je prekvapiť ho výrobou šperku či iného doplnku podľa kresby ktorú nakreslil ako dieťa alebo nechať vaše či jeho deti niečo originálne vytvoriť. Ak si trúfate môžete sa pokúsiť aj o vlastný návrh šperku. Dobrým zdrojom inšpirácie je Pinterest kde ľahko nájdete dobrý námet ktorý následne vytvoríte podľa svojich predstáv.

2. Drahý darček vs hodnotný

Drahý darček zvyčajne nebýva zároveň aj skutočne hodnotný pre obdarovaného. Ak chcete prekvapiť a ohúriť musíte sa dotknúť ľudského srdca a to, si za peniaze nekúpite. Je dôležité aby darček ako vec bol spojený s nejakou konkrétnou emóciou ktorá je pre osobu ktorú chcete obdarovať dôležitá. Ak muž vytvorí kresbu spolu so svojimi deťmi nechá vyrobiť šperk podľa tejto detskej kresby, úspech u manželky je zaručený. Určite ju poteší viac takýmto 50€ alebo 100€ šperkom ako oveľa drahšou kabelkou ktorú majú všetky jej kamarátky. Ak premýšľate o takomto darčeku ale stále vám nenapadá čo by to malo byť, využijte možnosť bezplatnej konzultácie a nechajte starosti na odborníkov ktorý vám ochotne pomôžu navrhnúť originálny darček v rozpočte ktorý naňho máte vyčlenený. Konzultácie si môžete rezervovať na https://tanya-handmade.sk/sperky-na-mieru/.

3. Darček pre muža vs pre ženu

Muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Túto pamätnú vetu z knihy Johna Graya počul už  snáď každý.  Ph.D. Gray v nej popisuje rozdiel v spôsobe vnímania  mužov a žien. Od vydania knihy v roku 1992 sa mnohé zmenilo a niečo stále zostáva. Jednoznačne sa žiadne medziplanetárne sťahovanie neudialo a momentálne ani v dohľadnej dobe neudeje a tak stále platí že muži sú z Marsu a ženy z Venuše. No spôsob života, emancipácia, feminizmus, postavenie žien v spoločnosti a mnohé ďalšie významne udalosti spôsobili zmenu prístupu v rodinnom spolunažívaní ako aj pri výchove detí. Dnes už nie je ničím výnimočným vidieť muža v domácnosti či pri výchove detí. Ženy nebojte sa svoje polovičky prekvapiť originálnym mužským šperkom či vkusným doplnkom podľa detskej kresby alebo sa im pokúste niečo vytvoriť/navrhnúť. Budete veľmi milo prekvapené s akou láskou a hrdosťou budú tento darček nosiť. Na 👉  tejto stránke nájdete formulár prostredníctvom ktorého nám môžete poslať fotky návrhov a my vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku na mieru.

apríl 2023
Po
Ut
St
Št
Pi
27
28
29
30
31
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *